3M™ HDT-AN Heatshrink Tubing 12/3 mm Black Display-pack

  • 3M ID TE100048582
  • UPC 8712403573327,4046719486052,4046719486045

Raport de rectractare 4:1

Tuburi cu pereti grosi cu adeziv

Temperatura continua de operare cuprinsa intre + 55°C ÷ 130°C

Vedeți mai multe detalii

Detalii

Elemente importante
  • Raport de rectractare 4:1
  • Tuburi cu pereti grosi cu adeziv
  • Temperatura continua de operare cuprinsa intre + 55°C ÷ 130°C
  • Furnizate in bucati de 1 m
  • Asigura etansarea mansoanelor subterane in linie si a terminalelor
  • Cu adeziv

HDT-AN sunt tuburi cu pereti grosi cu adeziv. Datorita rigiditatii si rezistentei la conditiilemeteorologice, tuburile HDT-A sunt potrivite pentru aplicatii exterioare. Tuburile sunt furnizate cu un strat de adeziv ce se topeste la caldura. Adezivul este aplicat pe parcursul extrudarii tubului, obtinandu-se astfel un strat de adeziv constant si neted, care asigura o etansare excelenta.

3M™ HDT-AN sunt tuburi retractabile la cald, cu pereti grosi, cu adeziv. Raport de retractare 4: 1, temperatura minima de retractare este de 135 °C, temperatura continua de operare de la -55 °C pana la + 130 °C. HDT-AN ofera o rezistenta chimica buna, etansare IP 68 si nu contin halogeni. Datorita rigiditatii si rezistentei la conditiile meteorologice, tuburile HDT-AN sunt potrivite pentru aplicatii exterioare. Tuburile HDT-AN sunt furnizate cu un strat de adeziv care se topeste la caldura. Adezivul este aplicat pe parcursul extrudarii tubului, obtinandu-se un strat de adeziv constant si neted, care asigura o etansare excelenta. Tuburile HDT-AN sunt utilizate pentru etansarea mansoanelor in linie si a terminalelor. Tuburile HDT-AN sunt disponibile in urmatoarele dimensiuni: de la 12,0/3,0 mm la 130,0/36,0 mm, cu o grosime a peretelui (dupa retractare) de 2,5-5,5 mm, culoare neagra. Ambalare in bucati de 1 m. Certificare: Conforme cu RoHS.

Proprietati tipice

Conectați-vă cu noi. Suntem aici pentru a vă ajuta!

Aveți nevoie de ajutor pentru a găsi produsul potrivit pentru proiectul dumneavoastră? Contactați-ne dacă aveți nevoie de sfaturi pentru produs, tehnice sau de aplicare ori dacă doriți sa colaborați cu un specialist tehnic 3M